Hutnicze derby dla KSZO. Lider pokonany. Zamieszki na stadionie.

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec wygrali ze Stalą Stalowa Wolą 2:1 w rozgrywanym w sobotę meczu na stadionie w Ostrowcu.

Prowadzenie dla pomarańczowo-czarnych zdobył Oleksij Maidanewycz w 13 minucie gry i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Fryderyk Janaszek, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i wpakował piłkę do siatki. Goście wyrównali dwie minuty później.  Jakub Banach strzałem głową zdobył bramkę kontaktową i  dał nadzieję „Stalówce”na polepszenie rezultatu. Jednak  na stadionie  w Ostrowcu więcej goli już nie padło, mimo ze KSZO do ostatnich minut atakował i szukał swoich szans na kolejne bramki.Podopieczni trenera Rafała Wójcika awansowali na 4. miejsce w tabeli. Stal na świętowanie awansu o klasę rozgrywkową wyżej, musi jeszcze poczekać.

W przerwie spotkania doszło do starć  kibiców obu drużyn, oraz do bójki z policją. Kilka osób ucierpiało w zamieszkach i potrzebna była pomoc medyczna.