Ostrowieckie muzeum zaprasza na quest z nagrodami

Fot. Wojtek Mazan, Muzeum Historyczno - Archeologiczne

W ramach jubileuszowej, X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w piątek Muzeum Historyczno – Archeologiczne w Ostrowcu organizuje quest dla każdego miłośnika historii i przygody.

Uczestnicy gry będą mieli możliwość jeszcze lepszego poznania placówki.

– Pytania i zagadki dotyczą przestrzeni muzealnych i elementów wystaw. Żeby go wypełnić i wykonać wszystkie polecenia, trzeba uważnie zwiedzać oba nasze oddziały – mówi Anna Boroń z działu promocji muzeum.

Questy realizowane będą w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki oraz w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Dołączenie do zabawy jest dziecinnie proste.

– Wszyscy chętni do udziału w queście mogą pobrać go w kasach, wypełnić i jeśli zadanie się uda zgłaszają się także do kas po nagrody. Akcja ma na celu zaznajomienie z efektami projektu, który realizowaliśmy w muzeum od 2017 roku – wyjaśnia Anna Boroń.

Dni Otwartych Funduszy Europejskich są częścią szerszej kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji unijnych, a takim właśnie była modernizacja ostrowieckiego muzeum.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia