Dziś święto strażaków. Tyle samo powrotów co wyjazdów dla Was!

4 maja przypadają imieniny Floriana, w kościele katolickim to wspomnienie święta Floriana, w większości krajów europejskich od ponad 150 lat to także Międzynarodowy Dzień Strażaka.

– Dziś świętują ci strażacy, którzy nie są na służbie, ani nie są na domowych dyżurach. Mam nadzieję, że pozostali celebrują dzisiejsze święto – mówi Barbara Majdak, strażaczka i rzeczniczka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaznaczając, że oficjalne obchody święta strażaków w Ostrowcu zaplanowane są na 12 maja. – Tego dnia mamy uroczyste podsumowanie działalności za poprzedni rok. To również taka miła okazja do wręczenia medali, awansów zawodowych i różnych nagród, i to jest ten dzień, kiedy mieszkańcy mogą nas odwiedzić i zobaczyć innych nas, czyli strażaków w mundurach galowych ze sznurem, a nie w mundurach bojowych – dodaje.

W dwóch jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Ostrowcu służbę pełni 109 strażaków zawodowych. Do tego należy doliczyć strażaków ochotników służących w 34 jednostkach OSP na terenie całego powiatu ostrowieckiego. I to grupa około 700 osób. – To nie jest taka zwykła praca. To jest służba, którą wielu pełni z pasją, a na tę drogę bardzo często wchodzą w wieku kilkunastu lat – zauważa Barbara Majdak.

Radio Ostrowiec wszystkim strażakom życzy tylu powrotów co wyjazdów, satysfakcji i zdrowia.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia