Tragiczny początek długiego weekendu na drogach w regionie

Trwa długi, majowy weekend. Pogoda dopisuje i chętnie z tego korzystamy. O zachowanie czujności na drogach apeluje policja i podsumowuje pierwsze cztery dni długiego weekendu. Niestety okazały się tragiczne.

– Od piątku, 28 kwietnia na świętokrzyskich drogach doszło do 15 wypadków, w których zginęły 2 osoby, w tym małe dziecko. Odnotowaliśmy także 102 kolizje. Zatrzymaliśmy też aż 40 nietrzeźwych kierowców – informuje Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Do jednego z tragicznych wypadków doszło w niedzielne przedpołudnie na drodze w Dąbrowie w gminie Pawłów w powiecie starachowickim. W wyniku czołowego zderzenie dwóch samochodów zginęło w nim 5-letnie dziecko. – Kierująca peugeotem 31-latka najprawdopodobniej wykonywała manewr wyprzedzania rowerzysty i wtedy doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka volkswagenem – wyjaśnia policjant.
Oprócz kobiety i pięcioletniego dziecka, którego życia nie udało się uratować samochodem podróżowała jeszcze dwójka dzieci w wieku 10 i 13 lat. Volkswagenem kierowała z kolei 36-latka, a jechał z nią 41-letni mężczyzna i dwójka dzieci w wieku 6 i 9 lat.

Do drugiego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w piątek rano na drodze krajowej nr 78 w miejscowości Moskorzew w powiecie włoszczowskim. Życie na miejscu stracił 55-letni kierowca audi, który zderzył się z samochodem ciężarowym.

/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia