Unikalne receptury, oryginalne smaki i rodzinna zabawa. Świętokrzyski Festiwal Piwa na Rynku w Kielcach

Osiemnaście browarów z całej Polski wytwarzających piwa kraftowe, rzemieślnicze i regionalne zaprezentuje się podczas Świętokrzyskiego Festiwalu Piwa na Rynku w Kielcach. Impreza potrwa trzy dni, a zaczyna się w piątek 5 maja.

– Tego typu impreza będzie w Kielcach zorganizowana po raz pierwszy. Do tej pory, mimo że Kielce są miastem wojewódzkim nie było tu takiego wydarzenia, a są one bardzo popularne w większych miastach w Polsce. To nas zainspirowało, bo na takich wydarzeniach zawsze jest mnóstwo ludzi, świetna piknikowa atmosfera i mamy nadzieję, że podobnie będzie w Kielcach – mówi Katarzyna Olszewska, współwłaścicielka hurtowni OLPIW i inicjatorka festiwalu. Organizuje go wspólnie z otwartym w ubiegłym roku Browarem Bałtów, który produkuje piwa kraftowe.
Impreza będzie miała charakter pikniku rodzinnego. Starsi będą mogli degustować napoje rzemieślnicze, w tym oryginalne miody pitne, dla dzieci przygotowano strefę animacji, dla dorosłych gry i zabawy z konkursami, a dla miłośników egzotycznych potraw strefę food trucków.
Gościem specjalnym festiwalu będzie importer cenionych piw czeskich i niemieckich.
Jak podkreśla Katarzyna Olszewska, moda na piwa rzemieślnicze oraz na domowe warzenie piwa od kilku lat mocno się rozwija.

– Ta moda nie przemija, a wręcz odwrotnie, choć tak jak we wszystkim pewne trendy się zmieniają. Natomiast świadomość Polaków na temat rzemieślniczych, kraftowych i regionalnych produktów jest coraz większa. Towarzysze temu także coraz większe zainteresowanie i to też jest jedna z przyczyn, dla której zdecydowaliśmy się na zorganizowanie tego przedsięwzięcia – podkreśla Katarzyna Olszewska. Stąd też w sobotę gośćmi festiwalu będzie Stowarzyszenie Browarów Domowych, a jego członkowie dzielić się będą tajnikami warzenia domowego piwa.
Imprezie towarzyszyć będzie muzyka grana z płyt winylowych przez DJ-a Kapitana Sparky’ego z warszawskiego Kolektywu Soul Serwice.
W piątek Świętokrzyski Festiwal Piwa rozpoczyna się o godz. 16, w sobotę i niedzielę o godz. 12, każdego dnia potrwa do 22. Impreza jest otwarta dla wszystkich.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia