Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu czeka na słuchaczy

Centrum Kształcenia Ustawicznego prowadzi nabór słuchaczy na rok 2023/24.

– Oferta placówki jest stale modernizowana, każdego roku staramy się otwierać nowy kierunek. Od września nasi słuchacze będą się mogli kształcić w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Branża gastronomiczna cieszy się dużym zainteresowaniem dlatego będzie taka możliwość  – mówi Aneta Pierścińska – Maruszewska, dyrektorka szkoły.

Poza tym kierunkiem można zdobywać wiedzę w takich zawodach jak: fryzjer, florysta informatyk, technik przemysłu mody, technik rolnik, elektryk, kucharz czy cukiernik.

-Staramy się indywidualizować kształcenie, zapewnić nie tylko naukę przewidzianą podstawą programową, ale wychodzimy poza te treści. Organizujemy spotkania poświęcone przedsiębiorczości, spotykamy się z ciekawymi ludźmi i promujemy postawy obywatelskie – dodaje dyrektorka Pierścińska – Maruszewska.

W szkołach policealnych dużym zainteresowaniem cieszy się zawód podologa, technika sterylizacji medycznej,opiekuna medycznego czy opiekunki dziecięcej.
Wnioski na bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe oraz do szkoły policealnej czy liceum dla dorosłych należy dostarczyć osobiście do placówki. Nabór na kwalifikacyjne kursy zawodowe trwa cały czas, a do szkoły policealnej rekrutacja rozpocznie się od 15 maja i potrwa do 12 lipca. Centrum Kształcenia Ustawicznego znajduje się w Ostrowcu przy ulicy Sandomierskiej 26 A.

/marsz/

Ważne wydarzenia