Umowa podpisana. Rozpoczyna się remont drogi w Przeuszynie

Fot. Anna Śledzińska

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu wyremontuje drogę powiatową w Przeuszynie w gminie Ćmielów i wybuduje tam oczekiwany przez mieszkańców chodnik dla pieszych.

Inwestycja będzie kosztować ponad 753 tysiące złotych. We wtorek, 18 kwietnia podpisano umowę.

– Jest to inwestycja realizowana wyłącznie ze środków samorządowych. Samorządy powiatu i gminy Ćmielów podzieliły się kosztami po połowie. Cieszę się, że w tym roku oddamy mieszkańcom wspólnie nową jakość – podkreśla starosta ostrowiecki Marzena Dębniak. Jak dodaje, współpraca samorządów była konieczna, bo inaczej powiat nie byłby w stanie udźwignąć kosztów tej inwestycji.

Droga w Przeuszynie jest w fatalnym stanie technicznym. Nie ma chodnika dla pieszych, co zmusza mieszkańców do chodzenia jezdnią, pełną dziur i spękań.

W podpisaniu umowy z wykonawcą udział wzięli przedstawiciele ćmielowskiego samorządu.

– Podjęliśmy się ważnego zadania, mieszkańcy będą się cieszyć. Drogi nie mają barw politycznych, drogi są nasze – mówiła przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Zdonek. – Ja jestem z tamtej części gminy Ćmielów i widzę jak po wypadkach na drodze krajowej, ruch jest kierowany właśnie na tę drogę. W pewnych momentach jest to więc też droga krajowa.

Jak dodał przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak ten 300 – metrowy odcinek łączy dwa powiaty – ostrowiecki i opatowski. Mieszkańcy tamtych okolic często wykorzystują go jako skrót.

MPRD na wykonanie prac ma zgodnie z umową 5 miesięcy, ale jego prezes Krzysztof Kowalski zadeklarował, że ulica będzie gotowa w ciągu trzech.

/sla/

Ważne wydarzenia