Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Więcej pieniędzy na remonty dróg

Na nadzwyczajnej sesji spotkają się w środę, 5 kwietnia radni powiatowi w Ostrowcu. Zajmą się zmianami w budżecie na 2023 rok, związanymi z koniecznością dołożenia pieniędzy na remonty dróg.

W pierwszej kolejności na remont odcinka starodroża krajowej „dziewiątki” od ulicy Kolonia Robotnicza do Boksycki, na który powiat miał przeznaczone 11 milionów złotych.

– Postępowanie przetargowe pokazało, że najniższa oferta to ponad 14 milionów złotych. Musimy zwiększyć środki o ponad 2,7 miliona złotych, żeby można było podpisać umowę i przystąpić do pracy – mówi Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Po przyjęciu zmian, możliwe będzie rozstrzygnięcie przetargu, w którym najniższą kwotę zaproponowała firma Trakt. Druga zmiana dotyczyć będzie przebudowy drogi w Przeuszynie w gminie Ćmielów.

– Tu pojawiła się analogiczna sytuacja, przygotowaliśmy na to zadanie ponad 400 tysięcy złotych, natomiast najniższa oferta opiewała na 754 tysiące złotych. Z gminą Ćmielów będziemy partycypowali po 50 procent w kosztach wykonania tej drogi – wyjaśnia Mariusz Pasternak.

Sesja rozpocznie się o godzinie 15, jak zawsze można ją będzie śledzić na żywo w internecie.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia