Dzieci i młodzież odwiedzają BWA. Są dla nich specjalne zajęcia

Fot. BWA Ostrowiec

Dwie wystawy – „Zdaerzenie losowe” Tomasza Drewicza i „Feedback” Marcina Berdyszaka nadal dostępne są do zwiedzania w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu. 

Wraz z nimi zajęcia dla dzieci i młodzieży.

– To wystawy opowiadające i przenoszące w świat wizualny, komentujący współczesną historię Polski oraz świata, odnoszące się też do wielu ważnych, aktualnych zdarzeń ze świata kultury, sztuki i polityki. Pokazują wrażliwość tych twórców, ale są też świetnym punktem do rozmów – mówi Justyna Łada, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych.

Codziennie ostrowiecką galerię odwiedzają zorganizowane grupy ze szkół podstawowych i średnich. Odbyły się też spotkania z seniorami i dorosłymi. Zajęcia są podzielone ze względu na wiek odbiorców.

– Dzieci z klas od pierwszej do szóstej po zwiedzaniu zapraszamy na warsztaty, podczas których zastanawiamy się nad ich znaczeniem, a także jakie cechy powinien posiadać dobry fotoreporter. Inną opcją jest tworzenie własnych prac w oparciu o twórczość Tomasza Drewicza, wykonywanie prostych symboli o pozytywnym znaczeniu w formie piktogramu – wyjaśnia Justyna Łada.

Starsi uczniowie z klas siódmych i ósmych oraz szkół średnich na warsztatach rozmawiają o etyce zawodu reportera. Organizowane są również szybkie dyskusje na zasadzie speed datingu, podczas których młodzież między sobą wymienia swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące wystaw.

Zapisy na zajęcia prowadzi sekretariat BWA, a wystawy oglądać można jeszcze do 16 kwietnia. 

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia