Nowym mostem na Alei 3 Maja przejedziemy dopiero we wrześniu 2024 roku

Od wczoraj zamknięty jest most na Alei 3 Maja. Do poniedziałku utrzymany zostanie jeszcze przejazd dla autobusów komunikacji miejskiej i służb ratowniczych. Zamknięte jest też przejście dla pieszych.

Firma Mota-Engil, czyli wykonawca przebudowy DW 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim wyznaczyła dla pieszych inną trasę – przez kładkę wiszącą koło poczty i ulicę Smolną.

– Budowa nowego mostu to skomplikowane przedsięwzięcie i potrwa – zapowiada Tomasz Banaś, rzecznik prasowy Mota-Engil. – Zgodnie z harmonogramem most został zamknięty aż do zakończenia wszystkich prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie drogi, co wydarzyć ma się we wrześniu 2024 roku – dodaje. Oznacza to, że most nie zostanie oddany do użytku przed zakończeniem przebudowy całej drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu.

Drogowcy prace związane z przygotowaniem mostu do rozbiórki rozpoczęli od razu po zamknięciu przeprawy. – Prace wyburzeniowe planowane są na pierwszą połowę kwietnia. Obecnie prowadzimy roboty związane z przekładkami mediów – mówi rzecznik Mota-Engil.

Budowa mostu, a wcześniej rozbiórka istniejącego nie będzie wiązała się z koniecznością zamykania przyległego Ronda Powstania Styczniowego. Na czas wyburzania przeprawy pojawią się jednak chwilowe utrudnienia – ruch będzie wtedy sterowany ręcznie.

/mag/

Ważne wydarzenia