Kolejne utrudnienia na ostrowieckich drogach. Od środy ruch wahadłowy na ulicy Opatowskiej

Fot. GDDKiA

Kolejne utrudnienia w ruchu czekają kierowców w Ostrowcu od środy 15 marca. Na drodze krajowej numer 9 w kierunku Opatowa, w rejonie skrzyżowania ulicy Opatowskiej z ulicą Wąwozy, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Rozpocznie się tam budowa pierwszej połowy ronda, które będzie włączeniem nowo budowanego odcinka małej obwodnicy do „krajówki”.

W pierwszym etapie robót zamknięty zostanie lewy pas ruchu, a ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną odbywał się będzie pasem prawym. Utrudnienia potrwają aż do sierpnia.

Od grudnia do połowy marca trwa zimowa przerwa na budowie, ale niektóre prace są wykonywane.

– Wykonywane były prace między innymi przy budowie obiektów mostowych i przy palowaniu pod ekrany akustyczne. Takie prace są prowadzone między innymi w okolicy węzła Brezelia – informuje Małgorzata Pawelec – Buras, rzecznika prasowa oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W okresie wiosennym wykonawca planuje kontynuację robót na całym odcinku obwodnicy, które mają się zakończyć w kwietniu 2024 roku. Przypomnijmy, że tak oczekiwany przez kierowców węzeł Brezelia ma zostać oddany do użytku w połowie tego roku. Nadal zamknięty jest przejazd drogą powiatową z Denkówka do Jędrzejowa.

Przypomnijmy też, że od 15 marca – na razie dla ruchu indywidualnego zamknięty będzie most na rzece Kamiennej, w ciągu drogi wojewódzkiej 754. Całkowicie zamknięty ma być od poniedziałku, 20 marca.

/sla/

Ważne wydarzenia