Drużyna SMSu znów najlepsza w powiatowych mistrzostwach piłki siatkowej

Fot. archiwum szkoły

Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego zwyciężyła w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej dziewcząt o Puchar starosty ostrowieckiego Marzeny Dębniak.

Będzie, podobnie jak przed rokiem reprezentowała powiat na mistrzostwach województwa. W turnieju, który rozegrany został właśnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego, rywalizowały poza gospodyniami także drużyny z liceów ogólnokształcących numer II i III, Zespołu Szkół numer 3.

– MVP turnieju została nasza uczennica Nadia Klepacz, a dwie inne Pola Orzechowska i Ania Chodakowska, otrzymały wyróżnienia. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym turnieju zagrały najmłodsze zawodniczki, a mimo wszystko poradziły sobie z ze starszymi od siebie koleżankami ze szkół średnich. To pokazuje, że są w naprawdę dobrej formie – mówi Anna Trojanowska, dyrektor SMSu.

Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z Liceum imienia Stanisława Staszica, a trzecie z liceum imienia Władysława Broniewskiego.

Wojewódzki finał rozgrywek także odbędzie się w ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, wystartują w nim reprezentacje ze wszystkich powiatów. Jego zwycięzca będzie reprezentował region w Ogólnopolskiej Licealiadzie. W ubiegłym roku uczennice ostrowieckiego SMSu zdobyły tam trzecie miejsce.

/sla/

Ważne wydarzenia