Pełen kontrowersji Maciej Maleńczuk wystąpił w Ostrowcu z okazji Dnia Kobiet

Fot. Anna Śledzińska

Jest charyzmatyczny i lubi być kontrowersyjny, nawet śpiewając dla tak zróżnicowanej publiczności, jaką spotkał wczoraj w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Hala KSZO wypełniła się po brzegi podczas koncertu Macieja Maleńczuka, który wystąpił z okazji Dnia Kobiet, ale jeszcze przed koncertem zapowiedział:

– Ja nie mam specjalnego repertuaru na 8 marca, ale mam dość dużo piosenek o kobietach.

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby takich hitów jak „Ostatnia nocka”, „Tango libido” czy „Dawna dziewczyna” i one w Ostrowcu wybrzmiały. Ale były też piosenki z ostatniej płyty Maleńczuka, wydanej w 2020 roku „Klauzuli sumienia”. Nie przebierając w słowach artysta między utworami rozprawiał się z kościołem i politykami, bo do miłośników obecnej opcji rządzącej na pewno nie należy.

– Będę mówił o polityce, bo trudno w obecnych czasach nie mówić o polityce. Jeśli ktoś w dzisiejszych czasach o niej nie mówi, to znaczy, że udaje, że nie widzi tego, co się dzieje – stwierdził artysta.

Maciej Maleńczuk potrafi być też, na swój sposób czarujący, chociażby dziękując widowni, że nie wyszła w trakcie występu.

Koncert zorganizowany został przez Miejskie Centrum Kultury. Panie, które zjawiły się w hali KSZO dostały kwiaty i upominki od prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego, a także specjalne życzenia od towarzyszących mu młodych gentelmanów z przedszkola numer 19.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia