Pora na badania – niecodzienna akcja z okazji Dnia Kobiet w Ostrowcu

Fot. archiwum

Akcję por zamiast kwiatka, organizują w środę, czyli w Dzień Kobiet, członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni. Na ostrowieckich ulicach będą rozdawać… właśnie pory oraz ulotki.

– Dlaczego pory? Chcemy połączyć Święto Kobiet z akcją uświadamiania kobietom, aby się badały, ponieważ okazuje się, że aż 59 procent kobiet regularnie się bada. A więc pora na badania. Mam nadzieję, że będzie to element żartobliwy, ale też taki, który wywoła u pań nieco refleksji – mówi Piotr Dasios, lider stowarzyszenia.

Członkowie stowarzyszenia na ulicach pojawią się dopiero po południu, około godziny 15. Zapowiadają, że warzywa wraz z informacjami jak często kobiety powinny się badać, zależnie od wieku, rozdawać będą w centrum miasta i miejscach najbardziej uczęszczanych.

– Wiemy, że w tym dniu panie zazwyczaj dostają kwiaty, więc akcja rozdawania pora będzie się trochę wyróżniać. Potem pora można wykorzystać w kuchni, bo wiadomo że teraz, w państwie PiS warzywa są bardzo drogie – mówi Piotr Dasios.

/sla/

Ważne wydarzenia