Po naszej interwencji. Będzie więcej informacji o zmianach tras na przystankach MZK

Fot. Anna Śledzińska

– Proszę was o pomoc w sprawie w rozkładów jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Po tym jak rozpoczął się remont Radwana kursują inaczej, a na przystankach informacji na ten temat zero – taki telefon odebraliśmy od pana Michała z Ostrowca.

Rzeczywiście od 21 lutego zmienione zostały trasy przejazdu kilku autobusów komunikacji miejskiej, w związku z remontem ulicy Radwana i zamknięciem wjazdu w ulicę Polną. Do odwołania tą ulicą autobusy nie jeżdżą.

Musieliśmy wyłączyć dwa przystanki w jedną i dwa przystanki w drugą stronę i na nich jest taka informacja, że linie które tam jeździły, mają zmienione trasy – mówi prezes Jarosław Kateusz.

Pisemna informacja o tych zmianach widnieje tylko na przystankach, gdzie w wyniku remontu autobusy nie kursują. Nie ma jej w tych punkach, w których pasażerowie wsiadają do autobusów.
Zmiany tras dotyczą linii numer 1, 2, 3, 4, 7 i 9, ale największe modyfikacje trzeba było wprowadzić na liniach 1 i 9.

Trasa linii numer 1 przebiega obecnie od Alei Jana Pawła II – ulicą 11 Listopada, Hubalczyków, Bałtowską, Radwana do ulicy Polnej, natomiast trasa linii numer 9 od ulicy Bałtowskiej – ulicą Hubalczyków, Sikorskiego, Chrzanowskiego, Aleją Jana Pawła II przy Kauflandzie i dalej ulicą Radwana do ulicy Polnej.

Gdzie szukać informacji o tych i innych zmianach? Prezes Kateusz odsyła do internetu.

– Wszystkie informacje są na naszej stronie internetowej i to jest najbardziej bieżące źródło informacji. Trzeba mieć świadomość, że teraz zmiany będą w Ostrowcu bardzo często, ze względu na zamykanie kolejnych ulic.

Argumentuje, też że trasy są oznaczone na tablicach świetlnych z przodu i z boku samych autobusów. Tylko, że z przodu mamy informację o miejscu docelowym i to nie da nam informacji, którędy autobus jedzie i, o ile trasa ta będzie dłuższa, czy krótsza. Trudno sobie też wyobrazić, że pasażer zajęty sprawnym wsiadaniem do autobusu będzie stał i czytał przewijające się z boku nazwy ulic na trasie.
Jednak po interwencji Radia Ostrowiec prezes MZK zapewnił, że pisemne informacje o zmianach na konkretnych trasach pojawią się na przystankach.
Dotychczas zmiany w komunikacji związane były tylko z objechaniem osiedla Ogrody, ale już w przyszłym tygodniu, w związku z zamknięciem mostu na Alei 3 Maja będą kolejne.

/sla/

Ważne wydarzenia