Wiceprezydent Smoliński: Projekt przebudowy ulicy Sienkiewicza nie przewiduje wycinki żadnego drzewa

Wykonawca przebudowy drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończył już wycinkę wszystkich zaplanowanych do usunięcia blisko 150 drzew. Przeciwni wycinaniu dużych okazów mieszkańcy miasta niepokoją się teraz o przyszłość najpiękniejszej alei kasztanowców wzdłuż ulicy Sienkiewicza, której przebudowę zapowiedziała już gmina Ostrowiec.

Gotowy jest projekt inwestycji, roboty obejmą odcinek od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do ulicy Waryńskiego. – Roboty budowlane ruszą najwcześniej w połowie marca. Nie zamierzamy likwidować żadnych drzew. Pas drogowy jest bardzo szeroki, podobnie jak jezdnia i te parametry w zupełności wystarczą nam na realizację tego przedsięwzięcia – mówi Dominik Smoliński, wiceprezydent miasta. Wyjaśnia, że projekt nie zakłada wycinki żadnego drzewa, mimo na niektórych odcinkach pojawią się lewoskręty, a na całym ścieżka rowerowa. – Ulica Sienkiewicza będzie zielona – zapewnia. – Planujemy dodatkowe nasadzenia na całym odcinku inwestycji. Przygotowany jest projekt zagospodarowania zieleni i nowa zieleń będzie nasadzana w pasach między jezdnią a chodnikiem z jednej strony oraz między jezdnią, a ścieżką rowerową z drugiej strony ulicy Sienkiewicza – zapowiada wiceprezydent Smoliński.

Przypomnę, że z wybranym w przetargu wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowlanym Drogbud z Sudołu, podpisana już została umowa. Inwestycja będzie kosztować prawie 8 milionów 700 tysięcy złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia