Ostrowiecką Kartę Komunikacyjną można było wyrobić w Kunowie

Fot. archiwum

56 mieszkańców gminy Kunów zgłosiło się w sobotę do mobilnego punktu Miejskiego Zakładu Komunikacji, by wyrobić sobie Ostrowiecką Kartę Komunikacyjną.

Akcję zorganizowano razem z kunowskim samorządem, pracownicy MZK przyjmowali wnioski i wydawali karty od godziny 9 do 14.

– Zapewniliśmy także dowóz mieszkańców z Boksycki, Dołów Biskupich i Bukowia. Wszyscy, którzy chcieli karty wyrobić mieli taką możliwość. Karty były wyrabiane w Urzędzie Gminy w Kunowie – mówi Jarosław Kateusz, prezes MZK.

Dodaje, że wszystko udało się przeprowadzić bez problemów, a wszystkie osoby zainteresowane zostały tego dnia obsłużone. Byli to głównie dorośli.

– Wcześniej zrobiliśmy akcję w szkołach, także w szkole podstawowej w Kunowie zbierane były wnioski i takie karty można było dziecku wyrobić – dodaje Jarosław Kateusz.

Podobna akcja, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, może być przeprowadzona w Ćmielowie.

Przypomnijmy, że Ostrowiecka Karta Komunikacyjna, od 1 marca będzie dokumentem uprawniającym do zniżek samorządowych wprowadzonych na trasach obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowcu.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia