Podwójny wernisaż w BWA w Ostrowcu. Będzie też oprowadzanie autorskie

Fot. BWA Ostrowiec

Wernisaż dwóch wystaw odbędzie się w piątek, 24 lutego w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu.

Swoje prace prezentować będą Marcin Berdyszak i Tomasz Drewicz, twórcy związani ze środowiskiem artystycznym zachodniej Polski, wykładowcy Uniwersytetu Artystycznego imienia Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

– Prace tych dwóch twórców są zupełnie inne i myślę, że dla naszych mieszkańców znów będą zaskoczeniem. Będą to instalacje i obiekty odnoszące się też bezpośrednio do wydarzeń, z którymi mamy obecnie do czynienia. Wernisaż zbiega się również z pierwszą rocznicą wybuchu wojny na Ukrainie, tym bardziej zapraszam serdecznie. Będziemy mogli porozmawiać o tym, co nas dotyka. Jak artyści mogą się włączać i komentować trudne sytuacje społeczno – historyczne – mówi Justyna Łada, dyrektor BWA.

Marcin Berdyszak zaprezentuje instalację poruszającą ideę iluzji, nawiązującą do słynnego pojedynku Zeuksisa z Parrasjosem, który zdaniem autora uruchomił szereg działań w sztuce, wykraczających daleko poza sferę malarstwa.

Artystyczna wypowiedź Tomasza Drewicza również będzie miała charakter wielowymiarowy. Na wystawie można będzie zobaczyć prace malarskie, dźwiękowe i wideo, stanowiące komentarz do współczesnej historii Polski.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18. Natomiast w sobotę o godzinie 10 artyści zapraszają na oprowadzanie autorskie po wystawach. Wstęp zarówno w piątek, jak i sobotę, jest bezpłatny.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia