Nowy etap przebudowy DW 754 w Ostrowcu. Od jutra kolejna zmiana organizacji ruchu

Kierowcy dopiero zdążyli się przyzwyczaić do nowej organizacji ruchu na remontowanej drodze wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli ulicy Radwana, a od wtorku, 21 lutego czekają ich kolejne zmiany.

– Planujemy rozszerzenie zakresu robót na tej ulicy o kolejny odcinek od skrzyżowania z ulicą Polną do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II i prace będą prowadzone na nitce od strony osiedla Ogrody – mówi Tomasz Banaś, rzecznik prasowy firmy Mota-Engil, wykonawcy inwestycji. – Ruch będzie odbywać się dwukierunkowo lewą nitką ulicy Radwana na odcinku od Alei Jana Pawła II do ulicy Wardyńskiego – wyjaśnia.

Tomasz Banaś zaznacza jednocześnie, że całkowicie zamknięty zostanie wlot i wylot z ulicy Radwana w ulicę Polną, w kierunku urzędu skarbowego.
Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Aleja stanie się też drogą z pierwszeństwem przejazdu, a ulica Radwana będzie drogą podrzędną.

Po przebudowie prawej nitki ulicy Radwana od strony osiedla Ogrody, wykonawca przeniesie się z pracami na drugą stronę ulicy, ale na razie nie wiadomo kiedy to może nastąpić. Cały czas prowadzone są też prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej. Z tego powodu wycięte już zostały wierzby wzdłuż ulicy Radwana od strony osiedla Słoneczne. – Drzewa te kolidowały z zaprojektowaną infrastrukturą. Zostaną zastąpione nasadzeniami. Do nasadzenia przygotowanych mamy 203 drzewa. Będzie to 151 jesionów oraz 52 lipy – wyjaśnia rzecznik firmy Mota-Engil.

Na razie nie wiadomo kiedy firma wejdzie z robotami na Aleję 3 Maja i kiedy rozpocznie się rozbiórka mostu na Kamiennej. – Planując kolejne etapy robót bierzemy pod uwagę wiele czynników, także to, żeby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze – zapewnia Tomasz Banaś.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia