Startuje przebudowa stadionu Stara Starachowice

Projekt modernizacji stadionu miejskiego Star Starachowice zaprezentował prezydent Marek Materek.

– Chwila, na którą wielu ludzi w Starachowicach czekało. Nie tylko kibiców, ale także środowisk sportowych, które z tego stadionu korzystały – podkreśla prezydent miasta.
Na inwestycję miasto otrzymało 20 mln. zł. z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a wykonawcę wyłoni ogłoszony przez miasto przetarg. Prezydent Materek tłumaczy, że do przebudowy stadionu przygotowali się wcześniej zapewniając boisko treningowe dla sportowców.

– Przygotowaliśmy pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Szkolnej jako boisko treningowe.  Ono działa już od kilku lat i trenuje na nim mnóstwo osób. Wybudowaliśmy też  zaplecze sportowe, które za chwilę będzie służyło wszystkim, którzy z obiektów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji korzystają – zaznacza prezydent Materek.
Modernizacja obiektu obejmuje również budowę stadionu lekkoatletycznego z sześciotorową bieżnią. Na stadionie zostaną przebudowane trybuny, te od strony ulicy Radomskiej będą zadaszone. Dach powstanie także nad trybuną dla VIP-ów. W sumie na stadionie będzie ok. 2000 miejsc, a cały obiekt ma być przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

– Mamy przewidziane miejsca specjalnie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Cała przestrzeń stadionu będzie dostosowana do osób, które mają problem z poruszaniem się – podkreśla wiceprezydent Marcin Gołębiowski.
Cały kompleks zostanie uzupełniony o zaplecze techniczne dla zawodników. A w planach jest przygotowanie projektu oświetlenia stadionu, które będzie finansowane z innych źródeł.

/joge/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia