W Semaforze zagrają dla Piotra Góreckiego. Gwiazdą będzie Anja Orthodox

Let’s rock for Peter” to tytuł koncertu organizowanego w niedzielę w klubie Semafor w Skarżysku Kamiennej z myślą o młodym mieszkańcu tego miasta – niepełnosprawnym Piotrze Góreckim.

Piotrek ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce, jest chłopcem niepełnosprawnym ruchowo. Niestety, mimo wieloletniej rehabilitacji w okresie dojrzewania doszło do przykurczy i deformacji nóg, dlatego konieczna jest wielopoziomowa operacja ortopedyczna. W Polsce taka operacja nie jest refundowana przez NFZ.

Okazuje się też, że 17 – latek jest fanem dobrej, rockowej muzyki, co jego przyjaciele postanowili wykorzystać.

W niedzielny wieczór w Semaforze wystąpią między innymi wokalistka zespołu Closterkeller Anja Orthodox i towarzyszący jej klawiszowiec Michał Rollinger.

– Z przyjemnością zagramy po raz kolejny w Semaforze, tym bardziej, że w szczytnym celu i dla naszego fana – mówi Anja Orthodox.

Dodaje, że występ w duecie to okazja do posłuchania legend polskiego gotyku w zupełnie innej odsłonie.

– Z Michałem graliśmy już takie koncerty wiele razy. Zapraszamy każdego, kto chce posłuchać muzyki pięknej, ale trochę łagodniejszej, bo z Closterkeller jest zazwyczaj ostrzej. Ja zaśpiewam, a Michał będzie grał na klawiszach i gitarze akustycznej – mówi wokalistka.

Przed ich występem, od godziny 18 grać będą ostrowiecki zespół The Hoods oraz warszawska grupa Hypnosaur. Wstęp na koncert kosztuje 35 złotych. Pieniądze zostaną w całości przekazane na operację Piotrka. Można mu również pomóc, wpłacając datek na stronie zrzutka.pl. Piotrek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Radio Ostrowiec.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia