Dziś sesja w powiecie i ważne zmiany budżetu

O 15.00 na nadzwyczajnej sesji zbiorą się radni powiatowi. W porządku obrad zmiany w budżecie.

O jednej już informujemy. Samorząd ma zabezpieczyć blisko 2 miliony 300 tysięcy złotych potrzebne do rozstrzygnięcia przetargu na budowę ścieżki rowerowej w kierunku Nowej Dębowej Woli. Starostwo otrzymało na to zadanie środki z Polskiego Ładu, ale najniższa oferta w ogłoszonym już po raz drugi przetargu jest wyższa właśnie o blisko 2 miliony 300 tysięcy.
Projekt zmian budżetowych zakłada też przesunięcie zapisanych na 2024 rok 5. milionów 300 tysięcy złotych na ten rok, a chodzi o fundusze, które mają być przeznaczone na remont starej 9-tki w Ostrowcu w kierunku Boksycki. -Zmiana ta wynika z możliwości zrealizowania tego zadania w 2023 roku. Warunki oferowane przez wykonawców są po prostu korzystniejsze, gdy inwestycja będzie realizowana w ciągu jednego roku, a nie w cyklu dwuletnim – wyjaśnia Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego.

– Będziemy również dokonywali zwiększenia wydatków o 400 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego i wyposażenia dla pracowni endoskopii szpitala, a chodzi o projekt, który chciałby realizować szpital. Całe zadanie opiewa na blisko 2 miliony złotych – informuje przewodniczący Pasternak. Wyjaśnia, że lecznica przymierza się do złożenia wniosku o dotacje na zakup sprzętu i potrzebuje wkładu własnego.

Obrady, jak zwykle, będzie można śledzić w internecie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia