Powiat rozstrzygnie przetarg na budowę ścieżki do Nowej Dębowej Woli. Pomocy finansowej udzielą gminy Ostrowiec i Bodzechów

To dobra, bo wyczekiwana wiadomość. Starostwo powiatowe rozstrzygnie przetarg na budowę ponad 3-kilometrowej ścieżki rowerowej od ulicy Orlej w Ostrowcu do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Nowej Dębowej Woli.

– Ścieżka częściowo będzie przylegała do jezdni, a częściowo oddzielona od niej rowem. Po drugiej stronie ścieżki, do ulicy Malinowej wybudowany zostanie również chodnik, który będzie kontynuacją istniejącego ciągu. Odcinek ten, a także istniejąca tam zatoka autobusowa zostaną oświetlone –
mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu. Zapowiada, że przetarg na to zadanie samorząd zamierza rozstrzygnąć w najbliższych dniach, mimo, że najtańsza oferta firmy Trakt z Piekoszowa znacząco przewyższa wielkość zabezpieczonych środków. Powiat na inwestycji pozyskał 5 milionów złotych z programu Polski Ład, a Trakt jest gotowy ją zrealizować za blisko 7 milionów 300 tysięcy złotych. – Udało nam się domknąć budżet projektu. Brakująca kwota, a chodzi o blisko 1 milion 300 tysięcy złotych zostanie pokryta ze środków własnych powiatu, a także gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz gminy Bodzechów – informuje.
Powiat umowę z wykonawcą powinien podpisać w połowie lutego. Firma będzie miała 9 miesięcy na realizację inwestycji, więc ścieżka powinna być gotowa na przełomie października i listopada.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia