Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wielowymiarowe ferie

Fot. BWA Ostrowiec

Wielowymiarowe ferie rozpoczęły się w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu. Galeria zaproponowała cykl spotkań nawiązujących do wystaw, które były tam prezentowane w 2022 roku.

Każde spotkanie rozpoczyna się częścią „teoretyczną” – prezentacją na temat twórców oraz multimedialnym wspomnieniem wystaw, a później przechodzi w część praktyczną w tematyce tych ekspozycji.

– Każdy dzień to inna wystawa, wspominamy prace różnych autorów, inne zagadnienia artystyczne i wątki. Oczywiście tych wystaw było sporo, bo w ubiegłym roku zaprezentowaliśmy łącznie 14. Bardzo ciekawym czasem w galerii była ekspozycja Piotra Lutyńskiego „Wielowymiarowość”, stąd „wielowymiarowe wtorki” – mówi Justyna Łada, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych.

W poniedziałki uczestnicy rozmawiają o symbolice koła i kuli oraz czerni i bieli, a także barw narodowych, natomiast w środy o ekologii oraz roli i znaczeniu żywiołów w sztuce i w życiu . W czwartki spotkają się z „Fantastycznymi zwierzętami”, a w piątki poznają sztukę ostrowieckiego artysty Tadeusza Szypowskiego. Mowa będzie o roli kobiet we współczesnym świecie, ale nie tylko.

– Myślę, że to bardzo ciekawa propozycja. Subkultury młodzieżowe, zwłaszcza te, które demonstrowały swoje poglądy w oparciu o muzykę były fenomenem lat 70- tych, 80- tych i przełomu wieków – wyjaśnia Justyna Łada, kierując zaproszenie przede wszystkim do młodzieży.

Zajęcia odbywają się codziennie o godzinie 10 i trwają ponad 2 godziny. Koszt udziału w jednym to 10 złotych, ale jeśli ktoś chce wykupić „pakiet” na cały tydzień- za pięć warsztatów zapłaci 40 złotych.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia