O wsparciu dla przedsiębiorstw opowiedzą specjaliści BGK

Ruszają pierwsze nabory w ramach nowych środków UE. Gmina Ostrowiec i Bank Gospodarstwa Krajowego organizują spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców poświęcone dwóm formom wsparcia dotowanym z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. A chodzi o dobrze znany kredyt technologiczny oraz kredyt ekologiczny.

Kredyt technologiczny kierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. – To dotacyjna forma wsparcia przedsiębiorstw, które wdrażają innowacyjne technologie i uruchamiają na ich podstawie produkcje nowych lub znacząco ulepszonych produktów i usług. Dofinansowanie, którego wysokość jest uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa, wynosi w naszym województwie do 70 proc. dla mikro i małych firm i do 60 proc. dotacji dla średnich przedsiębiorstw – wyjaśnia Piotr Waluszewski, dyrektor regionalny Banku Gospodarstwa Krajowego.
Nabór wniosków ze strony zainteresowanych wdrożeniem nowych technologii firm zaplanowano na 23 marca.
Dwa nabory – na początku czerwca i w sierpniu planowane są też dla innej formy wsparcia – kredytu ekologicznego na wdrożenie szeroko rozumianej efektywności energetycznej. Zwrot w formie premii ekologicznej dla zaciągniętego kredytu komercyjnego może tu wynieść 70 proc. wartości dla mikro i małych przedsiębiorstw, 60 procent w przypadku średniego przedsiębiorcy i 50 procent w przypadku dużego przedsiębiorcy.
A spotkanie informacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 lutego w Ostrowieckim Browarze Kultury. Potrwa w godzinach 11.00- 14.00.
Ze względów organizacyjnych urzędnicy proszą o potwierdzenie obecności pod numerem 605 869 555.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia