Pomóżmy Piotrowi spełnić marzenia

Piotr Górecki, siedemnastoletni mieszkaniec Skarżyska Kamiennej potrzebuje pomocy !!!

Piotrek ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce, jest chłopcem niepełnosprawnym ruchowo. Niestety, mimo wieloletniej rehabilitacji w okresie dojrzewania doszło do przykurczy i deformacji nóg, dlatego konieczna jest wielopoziomowa operacja ortopedyczna. W Polsce taka operacja nie jest refundowana przez NFZ.

– Fundusz pozwala na przeprowadzenie zabiegu etapami, w przypadku Piotra byłyby to cztery operacje rozciągnięte w czasie nawet do 1,5 roku. Efektywna rehabilitacja nie byłaby możliwa przez ten czas. Skomplikowaną procedurę mogą wykonać ortopedzi w Paley Institute w Warszawie, ale koszt operacji łącznie z 18-tygodniową rehabilitacją został wyceniony na kwotę 178.000 złotych. Dodatkowo prawie roczna intensywna rehabilitacja będzie kosztować około 70.000 złotych. Przekracza to znacznie możliwości finansowe naszej rodziny, ponieważ od 5 lat samotnie wychowuję dwoje dzieci. Mąż zmarł w 2017 roku po ciężkiej chorobie  – mówi Anna Górecka , mam Piotra.

Zrzutka.pl – to tam można wpłacać pieniądze by pomóc Piotrkowi. Akcja zbierania środków finansowych potrwa jeszcze ok.20 dni. Można też przekazać datek do Fundacji „Zdążyć z pomocą” na subkonto Piotra Góreckiego, które widnieje  pod numerem 15325.

Operacja została wyznaczona na 26 kwietnia, a pieniądze trzeba wpłacić w całości na miesiąc przed terminem zabiegu.
Piotrek jest pogodnym chłopcem, który marzy o tym, by spotykać się z kolegami bez wózka inwalidzkiego, móc podróżować i pokonywać górskie szlaki – czasem wspomina, jak robił to przed kilkoma laty. Żartuje, że jak już będzie mógł sprawnie chodzić, to wybierze się na koncert U2 i spełni swoje kolejne pragnienie. Pomóżmy mu spełnić te marzenia.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia