Uwaga! Od jutra utrudnienia na ulicy Radwana

Znaki i pierwsze bariery już ustawione. Jutro (wtorek 24 stycznia) rozpoczyna się remont odcinka ulicy Radwana – od skrzyżowania z ulicą Denkowską do skrzyżowania z ulicą Polną.

Od jutro, w związku z przebudową DW 754 w Ostrowcu obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu, a najwięcej zmian dotyczy skrzyżowania ulicy Radwana z ulicą Polną. – Ulica Polna będzie od jutra ulicą z pierwszeństwem przejazdu, a ulica Radwana będzie ulicą podrzędną. Wyłączona na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna – informuje Tomasz Banaś, rzecznik prasowy firmy Mota-Engil, wykonawcy inwestycji.

Od jutra wyłączona z ruchu będzie jezdnia od strony osiedla Ogrody na odcinku od Denkowskiej do Polnej, a jazda – w obu kierunkach – będzie się odbywała pasami od strony osiedla Słoneczne. Kierowców o sposobie poruszania się będą informować nie tylko pionowe znaki, ale także oznakowanie poziome. Drogowcy rozpoczęli już malowanie żółtych linii. W niektórych miejscach ustawione też są barierki.

Zgodnie z nową organizacją ruchu kierowcy nie będą też mogli wjechać z ulicy Radwana w Denkowską – czyli do parkingu przy targowisku i cmentarza. O objazdach informują już postawione znaki. Samochodów nie będzie można też zostawiać na placu przy przy rondzie. – Na przełomie lutego i marca tego roku planowane jest wydłużenie zamknięcia ulicy Radwana aż do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II – dodaje Tomasz Banaś.

Kierowcy do utrudnień muszą się przyzwyczaić, ale przede wszystkim zwracać szczególną uwagę na znaki.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia