Uczniowie „Chreptowicza” mają nowoczesną pracownię językową

Fot. Anna Śledzińska

Nowoczesna pracownia do nauki języka angielskiego powstała w Liceum Ogólnokształcącym numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu.

Kosztowała ponad 211 tysięcy złotych.

– Bardzo się cieszę, że ta pracownia powstała w 100 procentach ze środków powiatu. To pierwsza taka pracownia w naszych szkołach. Nie powiem w jakim terminie, ale chcemy aby wszystkie placówki były w nie wyposażone – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

W sali wykonano całkowity remont ścian i posadzek, wymieniono drzwi i wykonano oddzielną sieć internetową. Sam remont kosztował 91 tysięcy złotych.

– To był generalny remont, dzięki któremu wzrosła możliwość i polepszyły się warunki nauki języka. Strach przyjść nieprzygotowanym – żartuje Marzena Dębniak.

Powiat ostrowiecki kupił też do pracowni monitor interaktywny, panele dotykowe, centralę sterującą, oprogramowanie, stoliki dla uczniów, biurko dla nauczyciela i szafki oraz 17 laptopów wraz z oprogramowaniem.

W tym roku ostrowiecki „Chreptowicz” obchodzi 110. rocznicę istnienia. Nauka języka angielskiego odbywa się tam we wszystkich klasach.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia