Tym razem może się udać znaleźć firmę, która zbuduje ścieżkę rowerową do Nowej Dębowej Woli

Jest bliżej rozstrzygnięcia przetargu na budowę wyczekiwanej przez rowerzystów około trzykilometrowej ścieżki do Nowej Dębowej Woli. Oferty zainteresowanych firm w ogłoszonym po raz drugi przez starostwo powiatowe postępowaniu są znacznie niższe.

– Wpłynęły cztery oferty i są zdecydowanie niższe. Te kwoty spadło o przynajmniej 2,5 miliona złotych. Najniższa oferta i tak wciąż przekracza wielkość zabezpieczonych przez powiat środków na to zadanie – informuje Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.
Za pierwszym razem najtańsza oferta opiewa na kwotę niespełna 10 milionów złotych, a najdroższa przekroczyła 14 milionów 100 tysięcy, podczas, gdy samorząd zabezpieczył na to zadanie 5 milionów złotych. Tyle otrzymał z programu Polski Ład. Teraz najdroższa oferta to 11,5 miliona złotych. Najtańszą złożyła spółka Trakt z Piekoszowa, która gotowa jest zbudować ścieżkę za mniej niż 7 milionów 300 tysięcy złotych. -Komisja przetargowa analizuje teraz szczegółowo formularze cenowe. Decyzję chcemy podjąć niezwłocznie. Chcemy znaleźć takie rozwiązanie, które umożliwi nam rozstrzygnięcie tego postępowania. Nie chcielibyśmy ogłaszać kolejnego – mówi naczelnik Mroczek. Samorząd, jak dodaje, rozważa dołożenie brakującej kwoty.

/mag/

Ważne wydarzenia