’Praca, rodzina, stabilizacja” – czyli wsparcie młodych. Czekają ostatnie miejsca w projekcie

Obraz z Pixabay

Ostatnich sześciu bezrobotnych i młodych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku do 30. roku życia ma szansę udziału w projekcie pilotażowym 'Praca, rodzina, stabilizacja’, jaki od początku ubiegłego roku realizuje Powiatowy Urząd Pracy.

Uczestnicy projektu, którzy znajdą zatrudnienie i podpiszą umowę o pracę na okres przynajmniej pięciu miesięcy oraz przepracują ten czas otrzymują finansowy bonus, nazwany grantem dla wyrównania szans w wysokości 8 tysięcy złotych brutto, czyli 7 tysięcy 40 złotych do ręki.
Nabór prowadzony będzie do końca marca lub do wyczerpania miejsc.

– Naszym celem jest zachęcenie młodych do pozostania w naszym mieście i powiecie, do podjęcia tutaj pracy. Zachęcamy osoby, które ukończyły szkoły poza terenem naszego powiatu do powrotu w rodzinne strony, jak również absolwentów naszych szkół, którzy ukończyli je w ostatnich trzech latach, żeby tutaj się osiedlali. To jest nasza grupa docelowa, którą chcemy aktywizować – mówi Katarzyna Kot z Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, koordynator projektu.

Uczestnicy projektu, którzy mają dzieci w wieku do 6 lat otrzymują dodatkowo dofinansowanie kosztów opieki nad dzieckiem. Finansowy grant w wysokości 6 tysięcy złotych i po ośmiu miesiącach zatrudnienia otrzymują również pracodawcy.

Dotąd takim wsparciem objętych zostały 24 osoby. – Zainteresowanie młodych jest duże, ale przyznają oni, że problemy sprawia im znalezienie pracodawcy – przyznaje Katarzyna Kot. – Nie każdy pracodawca chce zagwarantować, że utrzyma taką umowę na pełny etat przez te przynajmniej pięć miesięcy, które wymagamy – mówi.

Projekt 'Praca, rodzina, stabilizacja’ finansowany jest ze środków Funduszu Pracy. Ma być kontynuowany, o ile finansowanie utrzyma Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia