Ulica Sienkiewicza do remontu. Początek na przełomie marca i kwietnia

Na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się kompleksowy remont miejskiego odcinka ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ulicą Waryńskiego. Dziś podpisana została umowa z wybranym w przetargu wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowlanym Drogbud z Sudołu, które zrealizuje je za niespełna 8 milionów 700 tysięcy złotych.

– Tę inwestycję chcielibyśmy zrealizować możliwie szybko, czyli z wykorzystaniem dużych sił wykonawcy i mamy zrozumienie firmy w tym temacie. Żeby skrócić czas remontu do minimum być może należałoby ją rozpocząć z dwóch stron. Ulica Sienkiewicza to jest też dojazd do szpitala, do cmentarza i części sypialnianej przy ulicy Długiej, więc to ważna arteria w mieście – podkreślał Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wykonawca chciałby wszystkie roboty zakończyć jeszcze w tym roku. Prezes firmy Radosław Marzec nie ukrywa, że utrudnień nie uda się uniknąć i podkreśla, że obecnie pracują nad czasową organizacją ruchu. – Tam będziemy wykonywać głębokie wykopy i zastanawiamy się wspólnie z inwestorem, jak tę inwestycję przeprowadzić. Trwają uzgodnienia. Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach – mówił prezes Marzec.

Remont ulicy Sienkiewicza będzie kompleksowy i obejmie nie tylko wymianę nawierzchni z wytyczeniem lewoskrętów, budowę zjazdów, ale także wyminę chodników, budowę ścieżek rowerowych i oświetlenia oraz liczne nasadzenia roślin, tak, żeby ulica zachowała swój reprezentacyjny charakter. – To jest kiedyś odważnie zaprojektowana ulica z pięknym drzewostanem i pasem zieleni. To też jeden z takich głównych ciągów spacerowych. Zieleń to też dbałość o estetykę oraz ochronę środowiska i coraz częściej musimy zwracać uwagę na tę zieleń – mówił prezydent Górczyński.

Do remontu powiatowego odcinka ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z ulicą Sosnową do Boksycki przygotowuje się także starostwo, które również otrzymało dotację z Polskiego Ładu na swoje zadanie. Przetarg muszą ogłosić do 18 marca, a samą inwestycję planują wykonać w cyklu dwuletnim – w 2023 i 2024 roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia