Nowy tomograf i przebudowa w szpitalu w Ostrowcu

Fot. Anna Śledzińska

Kończy się remont na parterze głównego pawilonu Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu. Hol całkowicie zmienił swoje oblicze, stare wejście na dawny oddział ratunkowy zostało rozbudowane.

Z budżetu państwa na przebudowę szpital otrzymał 500 tysięcy złotych.

– Udało nam się pozyskać pieniądze na tak zwaną rehabilitację pocovidową. Stary SOR został kompletnie przebudowany i zaadaptowany na te potrzeby. Po prostu szpital wygląda zupełnie inaczej, jest przebudowane wejście główne i hol – mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

Główne wejście do szpitala jest jeszcze nieczynne, ale zamontowano już w nim automatycznie otwierane drzwi, co ma być ułatwieniem zwłaszcza dla pacjentów mających problemy z poruszaniem się. Nowe poradnie znajdują się na wprost wejścia, została tam również przeniesiona fizjoterapia.

Po 20 stycznia planowane jest otwarcie i uruchomienie pracowni diagnostycznej, w której zamontowano nowy, kupiony w ubiegłym roku, tomograf.

– Urządzenie jest już po testach, gotowe do pracy. Pacjenci będą mogli z niego korzystać już pod koniec stycznia – informuje Marzena Dębniak.

Na zakup tego urządzenia placówka dostała rządową dotację w wysokości 3,5 miliona złotych.

/sla/

Ważne wydarzenia