Małgorzata Kidawa – Błońska i Małgorzata Rozenek – Majdan w Kielcach na debacie w sprawie in vitro

Fot. archiwum

W sobotę, 7 stycznia w Grand Hotelu w Kielcach odbędzie debata na temat programu wsparcia niepłodności pod hasłem „In vitro to ludzie”.

Odbędzie się o godzinie 11.

– Jest nam bardzo miło, bo zaproszenie na debatę przyjęły Małgorzata Kidawa – Błońska i Małgorzata Rozenek – Majdan – mówi Jolanta Madioury, koordynator PO powiatu ostrowieckiego, opatowskiego, sandomierskiego, staszowskiego i kieleckiego.

Wybór gości jest nieprzypadkowy. Celebrytka i prezenterka telewizyjna Małgorzata Rozenek – Majdan, żona byłego piłkarza Radosława Majdana, aktywnie działa na rzecz In Vitro. Dwóch jej synów przyszło na świat właśnie dzięki tej metodzie.

W Kielcach towarzyszyć jej będzie Małgorzata Kidawa – Błońska, wicemarszałek Sejmu i przewodnicząca warszawskiej Platformy Obywatelskiej. To członkowie tej partii zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o finansowaniu procedury in vitro przez państwo.

– W całej Polsce zebraliśmy już ponad 100 tysięcy podpisów, ale nie zaprzestajemy akcji i nadal będziemy prosić wszystkich o poparcie projektu tej ważnej ustawy – dodaje Jolanta Madioury.

Zbiórka podpisów w powiecie ostrowieckim nadal trwa, podpisać można się między innymi w siedzibie Platformy Obywatelskiej na osiedlu Ogrody w Ostrowcu. Działacze mają pojawić się również na Targowisku Miejskim.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia