Powiat ogłosił konkurs na dyrektora naczelnego szpitala w Ostrowcu

Fot. archiwum

Powiat ostrowiecki ogłosił konkurs na dyrektora naczelnego Szpitala Wielospecjalistycznego w Ostrowcu.

Ogłoszenie ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej w środę, 21 grudnia.

– Zawiera wszystkie wymogi, które musi spełnić kandydat na dyrektora naczelnego, zgodnie z ustawą. Trzeba mieć albo określone wykształcenia albo kilka lat doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Mam nadzieję, że uda się wyłonić dyrektora w pierwszym podejściu – mówi Marzena Dębniak starosta ostrowiecki.

Przypomnijmy, że kolejne już w ostatnich latach poszukiwanie osoby, które zajmie się kierowaniem ostrowieckim szpitalem było konieczne. Były dyrektor Tomasz Kopiec został bowiem w październiku w trybie natychmiastowym odwołany. Stało się tam ponieważ złamał przepisy Ustawy o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Dyrektorem był niecały rok. Tymczasowo na stanowisku zastąpił go lekarz, Dariusz Tumulec, który tę funkcję będzie pełnił do czasu wyłonienia nowego dyrektora,

– Oczywiście każdy z kandydatów będzie musiał przedstawić koncepcję funkcjonowania, otrzyma dostępne materiały. Jeśli znajdziemy odpowiedniego kandydata, chciałabym aby procedura zakończyła się do końca stycznia – mówi Marzena Dębniak.

Komisja konkursowa na oferty chętnych do 9 stycznia.

/sla/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia