Żywa szopka stanie przy ostrowieckim hospicjum. Otwarcie w Wigilię

Fot. pixabay

Żywa szopka stanie w tym roku na dziedzińcu Domu Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II na ulicy Focha w Ostrowcu.

Jej otwarcie zaplanowano na sobotę.

– Otwarcie szopki będzie o godzinie 16 w Wigilię i tym samym rozpoczniemy wigilijną wieczerzę dla osób bezdomnych, samotnych i biednych – mówi ksiądz Paweł Anioł, dyrektor Domu Ulgi w Cierpieniu. – W szopce oprócz figur nowo narodzonego Jezusa i jego Rodziców, będą osiołki, kózki. Staramy się o to, aby też tak jak w poprzednich latach były pieski, które będzie można przygarnąć.

Zwierzęta pochodzić będą z zagrody U- Kochana w Broniszowicach, natomiast psy przeznaczone do adopcji ze schroniska lub od osoby prywatnej, która ma pieski do wydania. Taka akcja już była prowadzona w poprzednich latach i zakończyła się powodzeniem.

Bożonarodzeniowa atrakcja dla najmłodszych, ale nie tylko, będzie otwarta dla każdego aż do 6 stycznia, czyli Święta Trzech Króli.

– Wiadomo, że cały efekt szopki i iluminacji będzie najlepiej widoczny wieczorem, ale zapraszamy na spacery świąteczne i po świętach z rodziną, z dziećmi. Na pewno będzie to ciekawa atrakcja – zaprasza ksiądz Paweł Anioł.

Konstrukcja szopki już stoi, pojawiły się też figury Świętej Rodziny. Pozostałe dekoracje tworzą pracownicy Domu Ulgi w Cierpieniu.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia