Ślisko na jezdniach i chodnikach. Mieszkańcy się skarżą, są kontrole

Fot. Anna Śledzińska

Bardzo trudne warunki panują na drogach w powiecie ostrowieckim. Marznący deszcz, szczególnie rano spowodował wiele utrudnień, a kierowcom bardzo dał się we znaki.

Obyło się bez poważnych wypadków, na ostrowieckich ulicach doszło do trzech kolizji.

– Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Pamiętajmy o tym, że przy śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, czasami kierowca nie jest w stanie opanować samochodu – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. – Również apelujemy do pieszych, aby nie przechodzili w miejscach niedozwolonych i nie wchodzi na pasy w ostatniej chwili, przed nadjeżdżający samochód.

Ewelina Wrzesień zwraca uwagę również na awarie sygnalizacji świetlnej, do których od rana dochodzi w Ostrowcu – między innymi na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sienkiewicza, a także Żeromskiego i Zagłoby. Przypomina, by w takiej sytuacji zwracać uwagę na znaki drogowe i nie jeździć na pamięć.

Jezdnie to jedno, ale równie trudna sytuacja panuje na chodnikach. Wiele interwencji w tej sprawie otrzymała dziś Straż Miejska.

– Dzwonią ludzie i mają obawy i uzasadnione pretensje, że ktoś nie dopełnił obowiązku, a jest naprawdę ślisko i niebezpiecznie – mówi komendant Straży Miejskiej Andrzej Kaniewski.

Te obowiązki to przede wszystkim odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodników przy własnej posesji, które dziś są egzekwowanie wyjątkowo surowo.

Tylko we wtorek w Warszawie i Włocławku doszło do tragicznych wypadków. Mężczyźni, którzy poślizgnęli się na chodniku, nie przeżyli upadku.

Ważne wydarzenia