Gminy Kunów i Waśniów też już sprzedają węgiel. Ilość surowca muszą negocjować z PGG

Od wczoraj węgiel po preferencyjnej cenie od samorządu kupują mieszkańcy gminy Kunów. Samorząd ustalił ją na kwotę 1780 złotych za tonę z dowozem do posesji.

– Zgłosiliśmy zapotrzebowanie na około 800 ton. Ofertę dostaliśmy na 756 ton, przy czym kalkulacje robiliśmy mając 820 wniosków od mieszkańców, a teraz jest ich już  944. Zwróciliśmy się do PGG o negocjacje oferty i liczymy na zwiększenie tonażu węgla – mówi Aneta Szloser-Tyczyńska, sekretarz gminy. Kunów, jak pozostałe samorządy regionu, otrzymał polski węgiel. Pochodzi z kopalni 'Piast-Ziemowit’ i 'Wesoła”.
Ponad 1200 ton węgla potrzebuje gmina Waśniów, by zabezpieczyć potrzeby mieszkańców. Umowa, którą na jego dostawę podpisała z Polską Grupą Górniczą opiewa na 900 ton. Zapewnienie brakujących ilości surowca wymaga kolejnych negocjacji i te gmina Waśniów już podjęła.
Mieszkańcy mają możliwość wyboru, bo po opłaceniu w kasie urzędu albo sami mogą odebrać węgiel, albo dostarczy go do domu właściciel składu. Dowóz nie powoduje wzrostu kosztów, za tonę węgla także z dowozem mieszkańcy gminy Waśniów płacą 1780 zł.

/pcr/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia