Drugi dzień akcji „Gwiazdki Moc” na żywo. Słuchacze licytują, a Przyjaciele Radia Ostrowiec wspierają

Fot. Anna Śledzińska

400 złotych za całoroczny karnet Xtreme Fitness zaoferował pan Adrian i tym samym stał się jego właścicielem. Za nami tym samy drugi dzień świątecznej akcji Gwiazdki Moc na antenie Radia Ostrowiec.

400 złotych za zestaw, w skład którego wchodzi czujnik czadu oraz gazu zaoferował ten sam pan Adrian i został także jeszcze właścicielem przedmiotu podarowanego na licytację przez samorząd gminy Bodzechów. Takich zestawów mieliśmy trzy.

Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji strażaków „Czujnik w każdym domu. Z zestawień statystycznych wynika, że czad jest na trzecim miejscu jeśli chodzi o zatrucia ludzi. Co roku kilkadziesiąt osób odchodzi z tego świata po zatruciu czadem – opowiadał wójt Jerzy Murzyn.

Drugi zestaw czujników wylicytowała za 150 złotych pani Halina, a trzeci – tuż przed zakończeniem licytacji – także za 150 złotych – pan Kamil. Za trzy zestawy mamy więc 700 złotych – serdecznie dziękujemy.

Licytację tę w studiu wspierali strażacy ochotnicy i Koło Gospodyń Wiejskich z Jędrzejowic.

W studiu Radia Ostrowiec przed południem pojawiła się Małgorzata Rapacz, właścicielka firmy Polskie Srebro, Złoto Świata, która wspiera nas od początku. Na licytację przekazała przepiękny zestaw biżuterii – naszyjnik i kolczyki, które kupić będzie można także na sobotnim kiermaszu. Organizujemy go wspólnie z Miastem Ostrowiec Świętokrzyski, Miejskim Centrum Kultury i wieloma naszymi partnerami. A odbędzie się w Ostrowieckim Browarze Kultury w godzinach od 10 do 15.

W naszym studiu dziś dużo się działo. Rano panie Ewa Jurkowska Siwiec i Anna Baran z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia opowiadały o tradycji śpiewania kolęd, ale nie tylko. Okazuje się, kolędy można też tańczyć.

W okresie baroku powstawały kolędy typowo w języku polskim, pastuszkowie mieli polskie imiona, grali na polskich instrumentach ludowych. Melodie kolęd opierały się na tańcach ludowych, potem narodowych takich jak polonez. „Bóg się rodzi” jest właśnie polonezem, sama też miałam okazję tańczyć do tej kolędy – mówiła Anna Baran.

Rano też licytację na naszej antenie wspierali uczniowie ze szkoły podstawowej specjalnej Promyk, którzy na potrzeby kiermaszu przygotowali piękne puszki i kolędę.

Dzieci bardzo chętnie pracowały przy powstawaniu puszek. Ustaliliśmy, że będą zielone, bo zielony to kolor nadziei i kolor świąteczny. Dodaliśmy czerwony akcent, jako symbol gorącego serca – mówiła Katarzyna Popielarz wicedyrektor placówki.

A poranną licytację filiżanek z logo 'Gwiazdki Moc’ wygrał nasz Słuchacz, który poprosił o anonimowość, bo filiżanki mają być prezentem. Nasza akcja wzbogaciła się o 400 złotych. Przypominamy też, że drobniejsze fanty można licytować na Facebooku na grupie Świąteczna Akcja 'Gwiazdki Moc’, którą koordynuje Stowarzyszenie Fundacja Rozwoju Regionalnego EDU – BAŁT.

Jutro zapraszamy do kolejnych licytacji.

Podziel się

Ważne wydarzenia