Podatki w 2023 roku w gminie Ćmielów bez zmian. Radni byli jednogłośni

Podatki w gminie Ćmielów w przyszłym roku pozostaną na dotychczasowym poziomie. Tak zdecydowała Rada Miejska podczas ostatniej sesji.

To kolejny rok, w którym stawki nie zostały podniesione.

– Nie chcąc sięgać do kieszeni mieszkańców zawnioskowałam do radnych o nie podnoszenie stawek podatków od nieruchomości, rolnego i od środków transportu. Decyzja nie była łatwa, ale był to ukłon właśnie w stronę mieszkańców, w tym rolników. Aby w czasie galopujących cen odczuli realną pomoc ze strony gminy – mówiła na antenie Radia Ostrowiec burmistrz Ćmielowa Joanna Suska.

Radni projekt uchwały przegłosowali jednogłośnie i właściwie bez dyskusji. Oczywiście decyzja wpłynie na kształt budżetu gminy na 2023 rok, ale jak podkreśla burmistrz Suska, nie w znaczącym stopniu. Podwyższenie podatków o 10 procent generowało by wpływ do budżetu w wysokości 260 tysięcy złotych.

– Nie wiemy co przyniesie rok 2023, nikt z nas nie jest w stanie tego przewidzieć. Będzie pewnie wiele trudności i dynamicznych sytuacji, które będą wymagały szybkich decyzji. Ale mierzymy się z tym każdego dnia, więc mam nadzieję, że damy radę – dodaje Joanna Suska.

Samorządowcy z Ćmielowa są przed decyzjami związanymi z uchwaleniem budżetu gminy na 2023 rok.

/sla/

Ważne wydarzenia