Święty Mikołaj rozgościł się w ostrowieckiej bibliotece. Już czeka na dzieci

Fot. MBP

Ostrowiecka biblioteka publiczna przygotowała mikołajkowe atrakcje dla mieszkańców miasta.

W sobotę, 3 grudnia na zajęciach w wypożyczalni dziecięcej i młodzieżowej można było napisać list do Świętego Mikołaja. Tworzone były również piękne kartki świąteczne, które w okresie świątecznym można podarować rodzinie.

Natomiast w same Mikołajki, czyli we wtorek, w bibliotece od rana gościć będzie wyczekiwany przez dzieci brodacz. Najpierw spotka się z grupami ze szkół i przedszkoli.

– Zanim to spotkanie się rozpocznie, będziemy mieli wspólne zabawy, rozwiązywanie zagadek związanych właśnie z tematyką świąteczną. Jeżeli chodzi o naszego Mikołaja to oczywiście przyjdzie do nas i wspólnie będzie świętował swój dzień, a przy okazji podaruje dzieciakom upominek – mówi Anna Sokołowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

We wtorkowe przedpołudnie Mikołaj czekać będzie też na wszystkie dzieci.

– Zapraszamy wszystkich naszych czytelników, aby przyjść do biblioteki, bo Mikołaj będzie na nich czekał do godziny 12. Będziemy mogli wspólnie z dziećmi pobawić się, będzie piękny duży fotel, w którym, będzie można zrobić sobie zdjęcie. Jeśli takie będzie życzenie rodziców lub opiekunów to Mikołaj również wręczy dziecku prezent – zaprasza Anna Sokołowska.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia