„Gwiazdki Moc”. Poniedziałek – dzień pierwszy

Świąteczna Akcja „Gwiazdki Moc”. Radio Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg organizują ją po raz szósty. Każdego roku – za podpowiedzią naszych słuchaczy wybieramy cel, który chcemy zrealizować, a który służyć ma szerokiej społeczności lokalnej. Służą temu licytacje na antenie radia i na Facebooku.

– Pierwszy rok to świetlica i wyposażenie oddziału dziecięcego w rozkładane fotele dla rodziców do sal szpitalnych. Drugi urządzenie pracowni stolarskiej, kulinarnej i sali doświadczania świata dla podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej. W trzecim roku kupiliśmy samochód – karetkę dla harcerskiego Zespołu Pierwszej pomocy. Dwa lata temu pomogliśmy w wyposażeniu siedziby ostrowieckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz przeznaczyliśmy środki na zakup sprzętu medycznego dla oddziału okulistycznego i otolaryngologicznego w szpitalu. W ubiegłym roku kolejna placówka oświatowa. Dzięki akcji można było urządzić salę doświadczania świata w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym na osiedlu Słonecznym – przypomina Joanna Gergont, redaktor naczelna Radia Ostrowiec.
W tym roku chcemy pomóc w przebudowaniu Centrum Społecznościowego „Wymiennikownia” na osiedlu Ogrody, która będzie miejscem spotkań, zajęć i realizacji pasji dla wielu pokoleń, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Dziś od rana licytujemy wyjątkowy komplet filiżanek z logo „Gwiazdki Moc” oraz dwa fanty. Samorządowy – to reprodukcja plakatu z koncertu Włodka Pawlika w Kunowie z jego autografem, który na licytację podarował burmistrz Lech Łodej. Wraz z zespołem Kunowianie będzie gościem radia o godz. 15. Kolejna licytacja to fant główny, czyli kurs nauki jazdy, który na licytację przekazał Norbert Kamoda ze szkoły jazdy Monte Carlo w Ostrowcu.

Gorąco zachęcamy do podbijania stawki, nasz telefon – przypomnijmy – to 41 266 22 66.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia