Nagłe zwolnienie głównej księgowej szkół w gminie Kunów. W tle nieprawidłowości i zawiadomienie do prokuratury

Główna księgowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janiku w gminie Kunów, została w poniedziałek, 28 listopada, zwolniona dyscyplinarnie.

Burmistrz gminy Lech Łodej poinformował, że w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowcu zostało złożone zawiadomienia o możliwości popełnienia przez nią czynów zabronionych. Chodzi konkretnie o wyrządzenie szkody w obrocie gospodarczym.

Burmistrz Lech Łodej nie chce wypowiadać się na temat sprawy, podobnie jak ostrowiecka prokuratura, która jedynie potwierdziła w rozmowie z Radiem Ostrowiec, że zawiadomienie zostało przyjęte.

Burmistrz Kunowa wysłał komunikat, w którym czytamy „Jak wynika ze wstępnej analizy dokumentów doszło do dużych nadużyć w zakresie wykonywania przez nią obowiązków służbowych”.

Nieprawidłowości – a konkretnie wyrządzenie szkody majątkowej – miała wykryć nowa księgowa zatrudniona w szkołach, o czym poinformowała władze gminy w ubiegłym tygodniu. Przeprowadzono kontrolę, w wyniku której w poniedziałek, 28 listopada dotychczasowa główna księgowa została zwolniona w trybie dyscyplinarnym.

Ze względu na skalę nieprawidłowości, jakie wystąpiły w placówkach podległych gminie Kunów dyrektor ZSP w Janiku oraz dyrektor PSP w Wymysłowie złożyły samodzielnie rezygnacje z pełnionych funkcji” – czytamy w komunikacie.

Lech Łodej dodaje w nim, że ponieważ główna księgowa pracowała także w innych jednostkach gminnych, także w nim przeprowadzone zostaną kontrole.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia