Kampania przeciwko przemocy w Ostrowcu. W sobotę i niedzielę będą przypinać białe wstążki

Kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć” rozpoczęła się 25 listopada, czyli w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet.

Jak co roku Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy, działający w gminie Ostrowiec, włączył się w związku z tym w kampanię Białej Wstążki.

Na czym ona polega? Członkowie Zespołu przypinają – głównie mężczyznom – ale nie tylko, białe wstążki.

– Przypinający „Białą Wstążkę” mężczyzna, mówi „NIE wobec przemocy i dyskryminacji kobiet”. Zobowiązuje się także w ten sposób do reakcji na przemoc, nienawiść i milczenie wobec tematu przemocy i dyskryminacji wobec kobiet – mówi Małgorzata Pietruszka, przewodnicząca Zespołu.

W sobotę w godzinach od 14 do 16 kampania prowadzona będzie w Galerii Ostrowiec, natomiast w niedzielę od 10 do 12 na Targowisku Miejskim

– Pamiętajmy, prawo zabrania stosowania przemocy i krzywdzenia. Są osoby i instytucje, które mogą pomóc. Nie ma sytuacji bez wyjścia – mówi Małgorzata Pietruszka i dodaje, że także w powiecie ostrowieckim funkcjonuje przynajmniej kilkanaście instytucji, które zajmują się pomocą ofiarom przemocy.

Ich listę znaleźć można na przykład na stronach internetowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub policji.

/sla/

Ważne wydarzenia