Platforma Obywatelstwa w powiecie zapowiada reaktywację i walkę o władzę

Fot. Anna Śledzińska

Platforma Obywatelska ma ambicje, by w nadchodzących wyborach wrócić na polityczną arenę powiatu ostrowieckiego.

Struktury się odradzają. W środę, na konferencji prasowej poinformowano, że PO ma już swoje koła w każdej gminie, powstały też dwa koła środowiskowe.

– Ostrowiecka Platforma po okresie pewnych zawirowań, zakrętów, odbudowuje się i rozwija – mówi Eligiusz Mich, przewodniczący ostrowieckich struktury PO. – Mamy swoich przedstawicieli we władzach regionalnych i krajowych. Chcemy na naszej scenie politycznej mocno zaistnieć i wygrać wybory z PiSem i później również mieć dobry wynik w wyborach samorządowych.

Partia ma w powiecie obecnie około 90 członków, ale stara się pozyskiwać kolejnych. Ma to być nowe otwarcie, po kilku latach, kiedy po utracie władzy w mieście i powiecie, jej struktury prawie się rozpadły.

– Pamiętam lata świetności Platformy Obywatelskiej i ważną rolę, jaką odegraliśmy przez 20 lat swojego funkcjonowania w Ostrowcu – mówi Artur Gierada, szef wojewódzkich struktur partii. – Jestem przekonany, że w kolejnych wyborach parlamentarnych Ostrowiec stać na to, by mieć własnego posła PO, chciałbym wrócić do czasów gdy miał radnych Sejmiku Wojewódzkiego i jestem przekonany, że może wrócić do współrządzenia miastem i powiatem.

Dodaje, że wyznacza ostrowieckiej Platformie właśnie taki cel.

Sukcesu upatruje w tym, co udało się zdziałać na terenie województwa świętokrzyskiego w ostatnich miesiącach, ponieważ w wielu powiatach doszło do reaktywacji lub powstawania nowych kół.

– Gdy spojrzymy na przyrost członków, to to zainteresowanie jest coraz większe. Bierze się to z dwóch rzeczy. Jedna to nasza aktywność jako partii opozycyjnej. Druga, bardzo ważna kwestia to to, że wielu ludzi, którzy do tej pory nie czuli potrzeby zaangażowania się w politykę, dzisiaj tę potrzebę czują. Przychodzą do nas i mówią, że nie mogą patrzeć na to, co dzieje się w kraju. Chcą się aktywnie włączyć w tę długą batalię, która nas czeka w przyszłym roku – uważa Artur Gierada.

Najnowszą akcją zorganizowaną przez działaczy Platformy Obywatelskiej jest zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającej finansowanie przez państwo procedury in vitro. Podpisy składać można między innymi w siedzibie PO w Ostrowcu.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia