Rok temu Gwiazdki Moc wsparła SOSW. W tym roku to oni pomagają gwiazdce

Wór prezentów – pięknych upominków na licytacje w ramach świątecznej akcji charytatywnej 'Gwiazdki Moc” przynieśli dziś do Radia Ostrowiec pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Wszystkie przedmioty zostały starannie wykonane przez uczniów i wychowawców placówki specjalnie na ten cel – mówi dyrektor Katarzyna Krzyżanowska. – Przygotowaliśmy przeróżne stroiki bożonarodzeniowe, takie na stół, do powieszenia na drzwiach, do postawienia na parapecie czy szafce. Mamy pięknego anioła z ceramiki, a także oprawione obrazy wykonane techniką akwarelową oraz wyszywane haftem krzyżykowym, a także materiałowe i urocze skrzaty świąteczne oraz dziergane makramki – wymienia dyrektor Krzyżanowska.

Wyjątkowym podarkiem jest voucher na zajęcia relaksacyjne lub terapeutyczne. – To będą zajęcia w naszej nowoczesnej Sali Doświadczania Świata, która powstała dzięki ubiegłorocznej akcji „Gwiazdki Moc”. Licytować mogą wszyscy, bo w takich zajęciach będą mogli wziąć udział i dorośli i dzieci. Zajęcia w tej sali mogą mieć charakter relaksacyjny lub terapeutyczny – wyjaśnia

Wszystkie podarowane przedmioty będziecie mogli wylicytować na facebookowej grupie Świąteczna Akcja 'Gwiazdki Moc’, gdzie aukcje są już prowadzone, a pierwsze przedmioty, usługi znalazły już swoich właścicieli.

To już szósta edycja naszej świątecznej akcji. W tym roku wspólnie z LGD Krzemienny Krąg oraz innymi organizacjami pozarządowymi zbieramy pieniądze na likwidację barier architektonicznych w powstającym Centrum Społecznościowym 'Wymiennikownia” na osiedlu Ogrody w Ostrowcu. To miejsce, w którym 'bez barier’ tworzyć się będą lokalne inicjatywy, gdzie będą mogli się spotykać i pracować wolontariusze oraz odbiorcy ich działań, czyli młodzież, seniorzy, mieszkańcy – także z ci z niepełnosprawnościami.

/mag/

Ważne wydarzenia