Prawie 200 uczniów odebrało certyfikaty językowe z angielskiego i niemieckiego

Fot. Marcin Szymański

197 uczniów ostrowieckich szkół podstawowych i ich absolwentów, odebrało w środę, certyfikaty potwierdzające ich znajomość języka angielskiego i niemieckiego.

Egzaminy realizowane przez zewnętrze firmy certyfikujące, zdawali w czerwcu.

– Od lat tak to jest, że gmina płaci za egzaminy certyfikujące. Te certyfikaty otwierają dzieciom okno na świat, bo już egzamin na poziomie B2 daje naprawdę duże możliwości, łącznie ze zwolnieniem z lektoratów na studiach – mówi Katarzyna Goworek, dyrektor szkoły podstawowej numer 14, w której odbyło się wręczenie certyfikatów.

W tym roku gmina Ostrowiec wydała na przeprowadzenie egzaminów ponad 67 tysięcy złotych. Skorzystały z tej możliwości między innymi Ola Przydatek i Julia Jarzębak, już absolwentki szkoły podstawowej numer 3.

– Egzamin z języka angielskiego był dosyć trudny, ale poradziłyśmy sobie – mówią i dodają, że właściwie wszystkiego, co było im potrzebne, nauczyły się w szkole. – Jesteśmy bardzo zadowolone z naszej nauczycielki, bo lekcje były ciekawe i naprawdę można było się sporo nauczyć. Wiele nam dały zajęcia dodatkowe już przed egzaminami, które organizowała szkoła.

Warto zaznaczyć, że w tym roku przeprowadzono jeden egzamin z języka angielskiego na poziomie C1. Certyfikat zdobył Dominik Szymański, absolwent szkoły podstawowej numer 4.

Gmina Ostrowiec jest jedynym samorządem w Polsce, który płaci za egzaminy swoich uczniów. Od 2016 roku zdało je 1198 uczniów.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia