Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prawie gotowy. Jurek Owsiak zaproszony na otwarcie

Fot. Anna Śledzińska

Jurek Owsiak będzie gościem uroczystego otwarcia Skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu? Taki jest plan organizatorów i inicjatorów nadania tej nazwy.

A stało się to – przypomnijmy – na początku tego roku, po akcji społecznego komitetu, który najpierw chciał nadać nazwę WOŚP jednemu z ostrowieckich rond. Po konsultacjach uznano, że właściwszym do tego miejscem jest dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Od września trwają tam prace rewitalizacyjne, które zakończyć mają się do 30 listopada. Do końca roku miałoby się odbyć oficjalne otwarcie. Sztab już rozmawia z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Trwa prace w sztabie, dotyczące otwarcia dziedzińca i odsłonięcia tablicy, która od 30 Finału czeka na ten moment – mówi Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP. – Naszym marzeniem i planem jest zaprosić Jurka Owsiaka, abyśmy mogli też w sposób szczególny podziękować inicjatorom i wszystkim, którzy doprowadzili do nadania nazwy. Mam nadzieję, że to się uda, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, jak gorący jest to czas w Fundacji.

Jednocześnie rozpoczęły się prace przy organizacji 31. Finału Orkiestry. Na ostrowieckie ulice znów wyjdzie około 300 wolontariuszy. Już można się zgłaszać.

– Wszystkich chętnych, którzy by chcieli 29 stycznia 2023, podczas 31 już Finału kwestować na ulicach, zapraszamy już do kontaktu ze sztabem, który mieści się w Komendzie Hufca ZHP, w budynku szkoły podstawowej numer 4 na ulicy Polnej – mówi Dariusz Czupryński. – jeśli macie jakieś pomysły, chcielibyście współtworzyć finał i być członkami Sztabu, również zapraszamy.

Przyszłoroczny Finał odbywać się będzie pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą”. Oprócz kwesty ulicznej będą jak co roku licytacje internetowe. Trwają też dyskusje dotyczące imprezy finałowej.

– Imprezy towarzyszące Finałowi na pewno będą, ale myślimy jak w tych trudnych czasach będzie się to odbywało – dodaje szef sztabu WOŚP.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia