Tragiczny pożar domu w Karczmie Miłkowskiej

Tragiczny w skutkach pożar w miejscowości Karczma Miłkowska w gminie Kunów wybuchł w sobotni wieczór, 12 listopada. Spaleniu uległ drewniany dom. Strażacy podczas przeszukiwania pomieszczeń znaleźli w nim zwęglone ciało mężczyzny.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy tuż po 20.30 i natychmiast na miejsce wysłaliśmy 6 zastępów i 16 ratowników – mówi Barbara Majdak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Po dojeździe strażaków pożarem objęty był już cały dom. Ogień wydobywał się na zewnątrz przez okna. Od pobliskich mieszkańców wiedzieliśmy, że w środku może znajdować się człowiek. Mieszkańcy ci wcześniej sami podjęli nieudaną próbę dotarcia do niego. Strażacy, którzy dostali się do wnętrza po ugaszeniu pożaru, znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny – dodaje.

Około 40-letni mężczyzna zamieszkiwał dom, który nie był podłączony do instalacji gazowej ani elektrycznej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi już policja pod nadzorem prokuratury. Ustalane będą przyczyny i okoliczności tragedii.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia