Patriotyczne śpiewanie w Miejskim Centrum Kultury na kilka dni przed Świętem Niepodległości

Fot. Stanisław Dunin- Borkowski - MCK

Ponad 50 wykonawców wzięło udział w zorganizowanym po raz 18. w Ostrowcu Przeglądzie Pieśni Patriotycznych i Legionowych. To tradycja, że odbywa się on na kilka dni przed Świętem Niepodległości.

– To jest prawdziwy patriotyzm. Nie taki trochę sztandarowy, tylko zaśpiewanie, zapamiętanie dat historycznych. To żywa lekcja historii, nie ta podręcznikowa. W tekstach przewija się wielu artystów, postaci historycznych, poetów, wielkich Polaków. To fajna forma wejścia w 11 listopada, bo to już w tym tygodniu – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, które jest organizatorem przeglądów.

Wokaliści występowali w kilku kategoriach, a oceniało ich jury w składzie Alicja Salwierz, Bożenna Majewska i Mateusz Żak.

– Mieli trudny orzech do zgryzienia- stwierdza wicedyrektor MCK-u Marek Cichosz i dodaje:

– W związku z tym, że nauczyciele, Miejskie Centrum Kultury i same dzieciaki w domach z rodzicami intensywnie pracują, to z roku na rok poziom występów jest coraz wyższy.

W kategorii klas I – IV wśród solistów zwyciężyła Inga Gumuła, a w duetach Aleksandra Mrozińska i Jakub Nowakowski. W kategorii klas V- VIII triumfowała solistka Liliana Czarnecka, a wśród uczniów szkół średnich Martyna Cieśla.

Zwycięzcy i pozostali laureaci Przeglądu zaprezentują się ostrowieckiej publiczności podczas specjalnego koncertu.

/sla/

Ważne wydarzenia