Bursa Szkolna ma już 20 lat. Dziś uroczystości

Bursa Szkolna w Ostrowcu Świętokrzyskim ma już 20 lat. Uroczystości jubileuszowe odbędą się o 16.00 w sali teatralnej placówki.

– Bursa szkolna w tym miejscu zaczęła funkcjonować 1 września 2002 roku. Wcześniej to był internat, powstał w 1998 roku. Każde pomieszczenie wymagało wtedy natychmiastowego remontu. Moi poprzednicy, pan Ryszard Stefankiewicz i pani Katarzyna Jedlikowska takie remonty czynili. Bursa, dzięki ich staraniu, jest miejscem bezpiecznym, gdzie młodzież może zamieszkać w dogodnych warunkach i korzystać ze smacznych posiłków – mówi Krzysztof Hapczyn, dyrektor Bursy Szkolnej. Z zakwaterowania w jednym z dwudziestu czterech pokoi korzysta ponad stu uczniów szkół średnich. – To jest bardzo potrzebna jednostka w środowisku, bo pozwala zdolnym uczniom spoza Ostrowca Świętokrzyskiego kształcić się w lepszych szkołach na terenie miasta, żeby mieć lepszy start w przyszłość – dodaje.

Wychowankowie bursy, jak zaznacza jej dyrektor, korzystają nie tylko z możliwości zamieszkania i wyżywienia w bursie. Funkcjonuje tam także sala teatralna, telewizyjna, jest stół do bilarda i organizowane są turnieje, a także wyjazdy do teatry, wyjścia do kina, wycieczki turystyczno-krajoznawcze. Dzięki subwencji oświatowej zamieszkanie w bursie to koszt zaledwie 100 złotych miesięcznie. Wyżywienie to 16 złotych za dzień – już po podwyżce wynikającej z wysokiej inflacji i rosnących kosztów utrzymania.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia